logo

O mnie

Gdańszczanin z urodzenia, elblążanin z zamieszkania, z wykształcenia geograf, a z zamiłowania fotograf. Z fotografią, z aparatem fotograficznym po raz pierwszy zetknąłem jako kilkunastolatek, a „winny” temu  był mój Tata, który oprócz tego, że tworzył „światłem malowane obrazy” to również uzbierał całkiem pokaźny arsenał niezwykle trudno dostępnych wówczas aparatów fotograficznych i … pozwalał mi brać je do ręki. Całkiem serio zacząłem traktować fotografię parę lat później, podczas studiów na uniwerku. Wtedy fotografii uczyłem się podpatrując swoich przyjaciół, którzy wcześniej ode mnie na nią „zachorowali”, omijając „szerokim łukiem” fachową literaturę (czego dzisiaj jednak żałuję). I potykając się o własne błędy.

Najchętniej fotografuję pejzaż, przyrodę i architekturę, tylko czasami zahaczając o portret. Sporo moich prac znalazło się w różnych publikacjach: albumach fotograficznych, książkach popularyzujących piękno ziemi elbląskiej, mapach krajobrazowo-turystycznych regionu, kalendarzach, plakatach, folderach, w prasie ogólnopolskiej i regionalnej. Niektóre eksponowane były na wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Od wielu lat pracuję w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej. Lubię się po nim włóczyć, pozornie bez celu, ale zawsze z aparatem fotograficznym. „Nosi” mnie też po trochę dalszych rejonach, co da się zauważyć oglądając zdjęcia te galerii…